ردکردن این

افزایش قطر دستگاه تناسلی مردانه

آنچه در این مقاله می خوانید :

افزایش قطر آلت تناسلی مردان

افزایش قطر آلت تناسلیاندازه قطر دستگاه تناسلی مردان یکی از مسائل بسیار مهمی می‌باشد که ذهن بسیاری از افراد جامعه را درگیر نموده است. در حقیقت حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد از کسانی که بر این باور هستند آلت کوچکی دارند، بعد از اینکه مورد معاینه پزشک قرار می‌گیرند متوجه می‌شوند که، اندازه آلت آن‌ها بسیار طبیعی می‌باشد.

یعنی برخی از افراد هیچ نیازی به افزایش دادن قطر آلت تناسلی خود ندارند ولی بیش از اندازه ذهن خود را درگیر این مسئله کرده‌اند. بسیاری از آقایان برای اینکه آلت تناسلی خود را حجم دهند از روش‌های عجیبی استفاده می‌کنند که بسیار ضرر دارد.

 

اندازه ایده آل آلت تناسلی

اگرچه نتایج تحقیقات انجام شده در رابطه با سایز آلت مردانه، تا حدودی با یکدیگر متفاوت‌اند، اما بیشتر پژوهشگران در این زمینه، میانگین طول آلت مردان بالغ را بین۹/۱۲ سانتی متر تا ۱۵ سانتی متر می‌دانند. این پژوهشگران معتقدند که طول آلت تناسلی ۹۵ درصد میانی این افراد، بین ۷/ ۱۰ سانتی متر و ۱/۱۹ سانتی متر می‌باشد. این بدان معنی است که تنها ۵/۲ درصد مردان آلت تناسلی کوتاه‌تر از ۷/۱۰ سانتی متر و فقط ۵/۲ درصد آنان آلت تناسلی بلندتر از ۱/۱۹ سانتی متر دارند. در مورد محیط یا دور آلت تناسلی مردان بر روی ۳/۱۲ سانتی متر است. این عدد به معنای قطری معادل ۹/۳ سانتی متر در حالت نعوظ کامل می‌باشد.

 

روش اندازه گیری قطر آلت تناسلی

برای اندازه گیری قطر آلت، حتماً بایستی آلت در حالت نعوظ باشد که در این حالت با متر محیط آن را در بخش میانی آلت مطابق شکل زیر اندازه گیری می‌کنیم. چربی ناحیه شرمگاهی اطراف آلت باعث می‌شود تا طول آلت شل کوچک به نظر برسد ولی در حالت نعوظ سایز آن طبیعی است .

برای اندازه گیری دور آلت تناسلی (قطر آلت) قاعده یا وسط بدنه آلت را اندازه گیری کنید.

 

مطلب خواندنی برای شما : عمل جراحی نعوظ

انواع روش‌های جراحی افزایش قطر آلت تناسلی

در ادامه مطلب افزایش قطر آلت تناسلی، یکی از پر ریسک ترین روش‌های افزایش قطر آلت تناسلی مردان عمل جراحی می‌باشد. روش‌های مختلفی برای جراحی افزایش قطر آلت تناسلی وجود دارد،در این محتوا تعدادی از آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم.اما برای انتخاب روش درمانی مناسب،حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

۱.رباطی را که به استخوان لگن متصل است را قطع می‌کنند و با این عمل طول آلت تناسلی را در حالت نعوظ دو سانتی متر افزایش می‌دهند. اما باید دقت داشته باشید که عمل جراحی آلت تناسلی عوارض و مشکلات زیادی دارد که در بدن ایجاد می‌شود.

۲.لیپوساکشن یکی از عمل‌های افزایش قطر آلت تناسلی مردان می‌باشد که در این روش مقداری از چربی که در شکم وجود دارد را برمی‌دارند، و به‌وسیله این چربی دو یا سه سانت به طول و قطر آلت اضافه می‌کنند. البته باید بدانید هیچ گونه عمل جراحی برای افزایش قطر آلت تناسلی مردان توصیه نمی‌شود، و بهتر است از این روش‌ها به هیچ وجه استفاده نکنید.

۳.یک روش جدید و با  خطر پایین که ممکن است برای برخی از مردان مؤثر باشد، در مواردی است که اسکروتوم بالای شفت آلت تناسلی متصل می‌شود. تقریباً جدا کردن اسکروتوم می‌تواند طول بیشتری از شفت را نشان دهد که باعث افزایش طول آلت تناسلی می‌شود. مدت زمان جراحی طولانی نیست و می‌تواند به صورت سرپایی انجام شود.

۴.در این روش موارد حجیم کننده را زیر پوست آلت تناسلی تزریق می‌کنند. این روش موجب نامنظمی در پوست ناحیه تناسلی و اختلال در حس آلت تناسلی می‌شود و بعد از چندین ماه دوباره در پوست جذب می‌شود. به همین دلیل این روش به هیچ عنوان روش مناسبی برای بزرگ‌تر کردن آلت تناسلی نمی‌باشد. بسیاری از پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند این روش را توصیه نمی‌کنند و از لحاظ علمی آن را رد کرده‌اند.

۵.یکی از تکنیک‌های جراحی افزایش قطر آلت تناسلی شامل تزریق چربی برداشته شده از بخش دیگری از بدن به آلت می‌شود. در برخی تحقیقات افزایش ۴/۱ تا ۴ سانتی‌متری قطر آلت گزارش شده است. البته، تحقیقاتی که در دوره‌های طولانی‌تری مردان درمان شده را تحت بررسی قرار داده بودند نتایجی ناامید کننده را نشان داده است که با عوارضی مانند بدشکلی، تشکیل اسکار، ایجاد برآمدگی‌های متعدد بر روی سطح آلت و عفونت همراه بودند.

۶.در روش دیگری، که هنوز در مرحله آزمایش است، پوست آلت عقب کشیده می‌شود تا یک فریم زیست‌تجزیه‌پذیر لوله مانند که پر از سلول‌های بافتی است دور آلت قرار گرفته و سپس پوست دوباره به جای اول برگردانده می‌شود.

گفته می‌شود که استفاده از فریم‌های زیست‌تجزیه‌پذیر نتیجه بهتری نسبت به تزریق چربی دارند. مشکل تزریق چربی این است که به مرور زمان، بدن چربی را دوباره جذب می‌کند که این باعث می‌شود آلت به اندازه اولیه‌اش برگردد.

 

مراقبت‌های پس از عمل چگونه است؟

پس از عمل جراحی بزرگ کردن آلت از بیماران خواسته می‌شود تا به مدت حداقل ۶ هفته رابطه جنسی نداشته باشند. اگر بیمار به دقت توصیه‌های مربوط به مراقبت پس از عمل، از جمله دو هفته استراحت مطلق، را رعایت کند، دوران بهبود در اکثر موارد دردناک نخواهد بود. پانسمان پس از یک هفته برداشته می‌شود و بخیه‌ها نیز چون از نوع جذبی است نیازی به کشیدن ندارد. بیماران معمولاً فعالیت‌های طبیعی روزمره را پس از ۴ تا ۶ روز ازسر می‌گیرند، اگرچه برگشتن بافت به حالت طبیعی ۹ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد.

 

عوارض عمل افزایش قطر آلت تناسلی چیست؟

در ادامه مطلب افزایش قطر آلت تناسلی از جمله مهم‌ترین مشکلات و عوارضی که در عمل جراحی آلت تناسلی وجود دارد، مشکل در نعوظ می‌باشد. بسیاری از افرادی که از روش عمل جراحی آلت تناسلی استفاده می‌کنند در عمل نعوظ ناتوان می‌گردند. همچنین یکی دیگر از نکات منفی که در عمل جراحی آلت تناسلی وجود دارد، هزینه بالای عمل آن می‌باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد قادر به پرداخت هزینه این عمل ندارند. بنابراین باید بدانید عمل جراحی آلت تناسلی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و اگر شما حتی آلت تناسلی کوچکی هم دارید نباید از این روش استفاده کنید.

افزایش قطر آلت تناسلی بیشتر مورد بحث است. عوارض جانبی می‌تواند ناخوشایند باشد ممکن است یک آلت تناسلی ناصاف، پر از دست انداز، و ناهموار حاصل شود.

 

امیدواریم از این مطلب که در سایت دکتر حجت سلیمی متخصص اورولوژی منتشر شده است اطلاعات کافی را به دست آورده باشید. اگر درخصوص مطلب افزایش قطر آلت تناسلی سوالی دارید، در قسمت دیدگاه ها برای بنویسید و سوال خود را بپرسید. دکتر حجت سلیمی در کمترین زمان ممکن شخصا به آن پاسخ می‌دهد.

دکتر حجت سلیمی
دکتر حجت سلیمی

جراح و متخصص کلیه و مجارى ادرارى و تناسلى

تمام مقالات

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید مقاله های زیر برای شما مفید باشد