آدرس مطب : تهران – خيابان مطهرى – خيابان فجر – روبروى بيمارستان جم- كوچه شهيد نظرى – ساختمان زهره – طبقه ٥ – واحد ١٦

پروتز سه تیکه ای آلت تناسلی

پروتز سه تیکه ای

پروتز سه تیکه‌ای

پروتز سه تیکه ایاز آنجا که پروتز آلت تناسلی، برای اولین بار، بیش از چهل سال پیش اجرا شد، اصلاحات، تغییرات و نوآوری های متعددی در آن صورت گرفته است. پروتزهای کنونی، انواع پیشرفته و مهندسی شده ای هستند که از مواد سنتتیک پیشرفته پزشکی ساخته شده اند.

این پروتزها طی عمل جراحی و تحت بیهوشی و معمولا به صورت سرپایی اعمال می‌شوند. آن‌ها به صورت کامل در داخل بدن قرار می‌گیرند و هیچ بخش خارجی قابل رویتی ندارند و آلت تناسلی را تا حدی سفت و شق می‌کنند که دخول صورت گیرد. پروتز آلت تناسلی مردان  در شرایط مناسب آن می‌تواند زندگی یک مرد را دگرگون سازد.

 

چه کسانی مستعد انجام عمل پروتز هستند؟

اگر یکی از مشکلات زیر شما را آزار می‌دهد،شما می‌توانید عمل پروتز انجام دهید:

  1. اگر اختلال نعوظ مزمن دارید.
  2. در حدود ۷۰ درصد از مردانی که از داروهایی مانند سیلدنافیل، تادالافیل، واردنافیل و آوانافیل را مصرف کرده اند، نعوظ مناسب برای مقاربت دارند. اگر از این داروها استفاده کردید ولى نتیجه اى نگرفتید،میتوانید این جراحى را انجام دهید
  3. اگر برای حل مشکلتان از پمپ آلت تناسلی مرد (دستگاه انقباض خلاء) استفاده کرده‌اید،و جوابی نگرفتید.
  4. اگر بیماری‌هایی مانند پیرونی دارید،که با سایر روش‌ها جواب نگرفتید.

 

انواع پروتز آلت تناسلی:

پروتز آلت دارای دو نوع اصلی است:

  1. پروتز منعطف (غیربادی): پروتز منعطف معمولاً از یک جفت میله تشکیل می‌شود که طی عمل جراحی داخل بافت‌های مخصوص آلت (کورپورا کاورنوس) قرار داده می‌شود. بیمار موقعیت آلت و میله‌ها را به طور دستی تنظیم می‌کند. این دستکاری تاثیری بر بلندی یا قطر آلت ندارد.
  2. پروتز بادی: پروتزهای بادی خود به دو بخش تقسیم می‌شوند:  پروتز بادی دو تیکه‌ای و پروتز بادی سه تیکه‌ای

پروتز بادی سه ‌بخشی (چندتکه‌ای):

پروتز بادی سه تیکه‌ای، که کامل‌ترین نوع پروتز آلت تناسلی می‌باشند. این نوع دارای یک مخزن است که در داخل لگن قرار می‌گیرد، دارای یک پمپ است که در داخل کیسه بیضه قرار می‌گیرد و نیز دارای دو سیلندر است که در داخل آلت تناسلی قرار می‌گیرند.

این نوع ایمپلنت، کمی پیچیده‌تر است. چرا که، علاوه بر پروتز و پمپ، دارای یک مخزن جداگانه است.

 

تفاوت پروتز دو تیکه و سه تیکه چیست؟

اگر دستگاه تورم دوتکه را انتخاب کرده‌اید، مخزن محلول نمکی، دریچه و پمپ در داخل بیضه شما قرار می‌گیرد. در صورت انتخاب دستگاه سه‌تکه، پمپ در داخل بیضه شما و مخزن در زیر دیواره شکم قرار می‌گیرد.

اکثر بیماران، پروتزهای قابل باد کردن سه‌تکه‌ای three- piece را ترجیح می‌دهند چرا‌که این نوع پروتز بیشتر می‌تواند نعوظ طبیعی را ایجاد کند. ولی پروتزهای دوتکه‌ای و پروتزهای قابل انعطاف هم می‌توانند نعوظ قابل قبولی را ایجاد کنند.

مطالعات نشان دادند که میزان رضایت‌مندی در کاشت پروتز آلت در قیاس با دیگر شیوه‌های درمان ناتوانی جنسی بالا می‌باشد ( ۹۲ تا ۱۰۰ درصد رضایت‌مندی در بیمار و ۹۱ تا ۹۵ درصد رضایت‌مندی در شریک جنسی بیمار).

 

مطلب مرتبط برای شما : عمل جراحی نعوظ

معایب پروتز سه تیکه چیست؟

دارای قطعات بیشتری است که می‌تواند خرابی آن بیشتر باشد. به وجود یک مخزن در داخل شکم نیاز دارد.

 

مزایای پروتز سه تیکه ای چیست؟

چون آلت پس از جراحی شل و آویخته است، بیمار کمترین درد را پس از عمل تحمل می‌کند.در این نوع پروتز، آلت تناسلی تخلیه شده، به طور کامل شل می‌شود.

همچنین زمانی که نعوظ طولانی مدت نمی‌خواهید، یک دریچه برای آزاد کردن فشار داخل آلت تناسلی وجود دارد.

چون برای راست کردن آلت مقدار بیشتری مایع وارد سیلندرها می‌شود، پروتز بادی سه‌بخشی بیشترین میزان سفتی آلت را به دست می‌دهد.

اگر از این نوع پروتز استفاده شود، بدنه آلت در حالت عادی شل و نرم‌تر از زمانی است که از پروتزهای دیگر استفاده می‌شود، به همین دلیل بیمار احساس راحتی بیشتری دارد.

پروتز سه‌بخشی تنها پروتزی است که هنگام راست یا شل بودن حس و شکلی عادی به آلت می‌دهد. بسیاری از بیماران مجرد گزارش می‌دهند که همسرشان پس از ازدواج متوجه وجود پروتز در آلت نشده است.

چون پروتز کمترین فشار را در حالت عادی به آلت وارد می‌کند، احتمال این ‌که باقیمانده عضله آلت و بافت سر آلت در اثر اعمال فشار تحلیل برود، کمتر است.

 

هزینه پروتز سه تیکه چقدر است؟

این پروتزها کاملاً وارداتی بوده و از چندین کشور معتبر همانند آمریکا،‌ سوئیس٬‌ آرژانتین٬ دانمارک و … توسط نمایندگی‌های رسمی وارد ایران شده و در بازار عرضه می‌شوند. مدل‌ها و قیمت هر شرکت با سایر شرکت‌ها متفاوت خواهد بود. از این رو برای اطلاع از قیمت دقیق پروتز باید به خود شرکت‌های وارد کننده مراجعه نمود.

 

عوارض بعد از عمل چیست؟

مانند هر جراحی دیگری، جراحی ایمپلنت آلت تناسلی خطراتی را به همراه دارد. این خطرات شامل موارد زیر می‌شوند:

عفونت: همانند هر عمل جراحی، احتمال عفونت زخم ممکن است. شما در صورتی که از آسیب دیدگی نخاع یا دیابت رنج می‌برید، احتمال خطر عفونت بالا می‌رود.

در برخی موارد، ممکن است ایمپلنت به پوست داخل آلت تناسلی بچسبد و موجب سایش پوست از داخل آلت تناسلی شود. هر چند که این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد.

 

آیا این نوع پروتز قابل دیدن است؟

اگرچه خود شخص می‌تواند محل جراحی کاشت پروتز را به صورت زخم‌های جراحی کوچکی در انتهای آلت جایی که به کیسه بیضه متصل می‌شود یا در قسمت زیر شکم کمی بالاتر از آلت ببینند، ولی دیگران نمی‌توانند وجود پروتز قابل باد کردن آلت را تشخیص دهند. به همین خاطر، امکان ندارد که شخص در رختکن یا توالت عمومی خجالت زده شود.

مقالات مرتبط

از مردی افتادن یعنی چه

از مردی افتادن عبارت عامیانه ای برای بیان حالت کاهش میل جنسی یا از بین رفتن میل جنسی در مردان است. همچنین عموم مردم در

تماس با ما