آدرس مطب : تهران – خيابان مطهرى – خيابان فجر – روبروى بيمارستان جم- كوچه شهيد نظرى – ساختمان زهره – طبقه ٥ – واحد ١٦

بررسی جراحی زیبایی بیضه

مقدمه در رابطه با جراحی زیبایی بیضه

در این‌ مقاله قصد داریم‌ تا در رابطه با جراحی زیبایی بیضه صحبت کنیم. بیضه ها در آقایان جزو اندام های جنسی آن ها می باشند. این اندام که در قسمت فوقانی بدن آقایان قرار دارد در باروری و فعالیت جنسی آن ها نقش مهم و کلیدی دارد. بیضه محل نگهداری اسپرم ها می‌ باشد. حال افرادی هستند که به دلایل مختلفی می‌خواهند این عمل جراحی را انجام دهند. به عمل جراحی‌ زیبایی بیضه اسکروتوپلاستی می‌گویند. این عمل می تواند مشکلات بیضه را برطرف کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این عمل بپردازیم.  

عمل جراحی زیبایی بیضه چیست

عمل جراحی زیبایی بیضه و یا اسکروتوپلاستی ممکن است برای افرادی که به صورت مادرزادی مشکلاتی بر روی کیسه بیضه خود دارند انجام بگیرد. موارد زیادی باعث می شود که فرد تمایل داشته باشد این عمل را به تشخیص پزشک انجام دهد. این موارد شامل وجود جراحت، نقص های مادرزادی، تایید جنسیت، تنگی و یا شلی پوست، عفونت هایی که ممکن است باعث از بین رفتن پوست شوند و یا کیسه بزرگ‌ بیضه می‌باشند. این کیسه که در زیر آلت تناسلی آقایان قرار گرفته است و ممکن است در اثر بروز اتفاقی نیاز داشته باشند که عمل جراحی بیضه روی آن ها انجام‌ گیرد. ممکن است نوزادان در بعضی مواقع به صورت مادرزادی با مشکلاتی مانند چسبیدن بیضه به آلت تناسلی به دنیا بیایند. این مشکل ممکن است سبب شود که طول آلت تناسلی فرد کاهش پیدا کند و در کیفیت رابطه جنسی آن تاثیر بدی بگذارد. با انجام‌ عمل جراحی زیبایی بیضه می توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد. یک سری مشکلات نیز وجود دارند که سبب می شوند پوست ناحیه بیضه با مشکل روبرو شود. مشکلاتی مانند گزش حشرات، سوختگی، زخم به وسیله چاقو و آسیب های این چنینی که سبب از بین رفتن پوست بیضه می شوند و ممکن است عملکرد این اندام را نیز با مشکل جدی روبرو سازند. برای اصلاح کردن این پوست از دست رفته ممکن است عمل جراحی زیبایی بیضه انجام‌ گیرد.  

مشکلات دیگر در ناحیه بیضه ها

مشکلات دیگری نیز وجود دارند که سبب می شود فرد ناچار به انجام عمل جراحی زیبایی بیضه شود. در بعضی‌ مواقع بیماری هایی مانند سرطان و یا برخورد اشعه ها باعث می شوند که بیضه افراد با تورم همراه شود. برای برطرف کردن این مشکل ممکن است با عمل جراحی پزشک بخواهد کیسه بیضه را تخلیه کند. با بالا رفتن سن ممکن است پوست بیضه ها شل و چروک شوند با انجام عمل جراحی زیبایی بیضه می‌ توان تا حدودی این‌ مشکل را برطرف کرد. البته ممکن است کودکان با این مشکل نیز‌ مواجه شوند که این عمل برای آن ها نیز‌ چاره ساز است. در مواقعی که فرد قصد تغییر جنسیت را با نظر پزشکان دارد می تواند این عمل را انجام دهد. در این مواقع پزشکان با استفاده از پوست واژن می توانند به کاشت بیضه اقدام‌ کنند. در مواقعی کیسه بیضه ها بسیار بزرگ‌ می شوند و ممکن است در فعالیت های روزانه فرد و یا ورزش کردن و رابطه جنسی او اثر بدی بگذارد. در این مواقع پزشکان عمل جراحی زیبایی بیضه را به این افراد پیشنهاد می‌کنند. با این‌ عمل می توانند اندازه بیضه ها را تغییر داده و به سایز استاندارد نزدیک کنند. تمام مواردی که در بالا عنوان شد باید با نظر و صلاحدید پزشک متخصص باشد. هیچ فردی با نظم و تشخیص خودش نمی تواند این عمل را انجام دهد. بهتر است قبل از هرچیزی با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کند و بعد از تایید او اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی بیضه کند. با این عمل می تواند کیفیت زندگی‌ خود و حتی اعتماد به نفس خود را تا حد زیادی افزایش دهد. جراحی زیبایی بیضه جمع بندی در بالا به مواردی که سبب می شود فرد اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی بیضه کند پرداختیم. این عمل بسیار کار ظریف و حساسی می باشد. کیسه بیضه ها نقش بسیار مهمی در باروری افراد دارند. اگر به هر دلیلی مشکلی برای این کسیه ها ایجاد شود ممکن است بر روی اسپرم های شخص و باروری او تاثیر منفی بگذارد. پس بهتر است قبل از انجام هر اقدامی توسط چند متخصص کاربلد و با تجربه معاینه شود تا بتواند بهترین تصمیم را بگیرد. در نظر داشته باشید این عمل جراحی زیبایی بیضه مانند سایر عمل ها دارای خطراتی می باشد که در ادامه به آن ها می‌ پردازیم. آسیب عصبی، عفونت، جای زخم، رابطه جنسی دردناک، ایجاد مشکلاتی در رابطه جنسی، ایجاد کبودی و … عواملی می باشند که ممکن است پس از عمل فرد با آن ها مواجه شود. حتما در نظر داشته باشید بعد از انجام‌ عمل جراحی زیبایی بیضه محل مورد نظر را تمیز‌ نگه دارید تا از بروز عفونت جلوگیری کنید. همچنین تا چند روز بنا به نظر پزشک متخصص از انجام‌ فعالیت خودداری نمایید. به این صورت محل زخم شما زودتر و بهتر بهبود می یابد. سعی شد در این‌ مقاله در رابطه با این عمل و دلایلی که سبب می شود فردی مجبور به انجام آن شود صحبت کنیم. در نظر داشته باشید بهتر است قبل از هر اقدامی با پزشک متخصص خود صحبت کنید و او را از مشکلات و شرایطی که دارید آگاه سازید. عمل تنها راه نیست. شاید بتوان با استفاده از روش های دیگر‌ این مشکل را برطرف کرد و دوباره کیفیت زندگی و اعتماد به نفس‌ شما را تا حدود زیادی افزایش داد و ارتقا بخشید.  

سوالی دارید ؟

امیدواریم از این مطلب که در سایت دکتر حجت سلیمی متخصص اورولوژی منتشر شده است اطلاعات کافی را به دست آورده باشید. اگر درخصوص مطلب “جراحی زیبایی بیضهسوالی دارید، در قسمت دیدگاه ها برای بنویسید و سوال خود را بپرسید. دکتر حجت سلیمی در کمترین زمان ممکن شخصا به آن پاسخ می‌دهد.  

مقالات مرتبط

تماس با ما