آدرس مطب : تهران – خيابان مطهرى – خيابان فجر – روبروى بيمارستان جم- كوچه شهيد نظرى – ساختمان زهره – طبقه ٥ – واحد ١٦

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان | معرفی بهترین روش‌ها

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان معرفی بهترین روش ها

بزرگ کردن آلت یکی از رایج‌ترین دلایل مراجعه‌ی مردان به اورولوژیست است. اندازه‌ی آلت تناسلی اکثر این افراد طبیعی است و عدم اعتماد به نفس آن‌ها دلایل روانی دارد. پمپ، قرص، وزنه و ورزش‌ها و جراحی‌های مختلفی وجود دارند که ادعا می‌کنند باعث افزایش طول و قطر آلت شما می‌شوند و ممکن است با آن‌ها مواجه شده باشید، اما آیا واقعاً تأثیر دارند؟ مدارک علمی کمی وجود دارد که کارایی روش‌های غیر جراحی برای بزرگ کردن آلت را اثبات کند و هر یک معایب خود را دارند. اکثر روش‌هایی که در تبلیغات می‌بیند مؤثر نیستند؛ برخی از آن‌ها به آلت تناسلی شما آسیب خواهند رساند. این مقاله را بخوانید تا با بهترین روش‌ها برای بزرگ کردن طول و قطر آلت آشنا شوید.

سایز طبیعی آلت تناسلی در مردان

سایز طبیعی آلت تناسلی در مردان

همانطور که گفته شد ترس از اینکه آلت تناسلی کوچکی دارید یا آلت تناسلی شما به قدری کوچک است که نمی‌توانید شریک جنسی خود را در رابطه‌ی جنسی ارضا کنید، نگرانی رایجی است. اما اکثر مردانی که فکر می‌کنند آلت خیلی کوچکی دارند در واقع اندازه‌ی آلتشان طبیعی است. همچنین بسیاری از مردان تصور اشتباهی از اندازه‌ی طبیعی آلت تناسلی دارند.

طول آلت وقتی که در حالت نعوظ نباشد، نمی‌تواند نشان دهد که طول آلت در حالت نعوظ چقدر خواهد بود. اگر آلت تناسلی شما در حالت نعوظ ۱۰ سانتی‌متر یا بلندتر است، اندازه‌ی آن طبیعی است.

آلت تناسلی تنها زمانی کوچک شمرده می‌شود که طول آن در حالت نعوظ کمتر از ۱۰ سانتی‌متر باشد. این مشکل میکروپینس نامیده می‌شود.

روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی

برخی از روش‌هایی که برای بزرگ کردن آلت مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

تزریق چربی برای بزرگ کردن آلت تناسلی

تزریق چربی برای بزرگ کردن آلت تناسلی

تزریق چربی به آلت تناسلی می‌تواند باعث شود که با انتقال چربی تصفیه شده‌ی قسمتی از بدن خود فرد به بدنه‌ی آلت، آلت تناسلی را بزرگتر و بلندتر کند. این روش می‌تواند برای بزرگ کردن قطر و طول آلت مورد استفاده قرار گیرد.

تزریق ژل

تزریق ژل

این روش ایمن‌ترین روش موجود بوده و نتایج خوبی برای ظاهر آلت تناسلی به همراه خواهد داشت. بزرگ کردن قطر آلت با فیلر انجام می‌شود. این فیلر به بدنه‌ی آلت (به زیر پوست و نه داخل اندام) تزریق می‌شود تا قطر آلت را افزایش دهد. پزشکان برای افزایش ایمنی و راحتی به جای سوزن از یک کانولا که نوک تیز نباشد استفاده می‌کنند.

جراحی قطع کردن لیگامان‌ها

جراحی قطع کردن لیگامان‌ها

این جراحی برای افزایش طول انجام می‌شود. جراحی قطع کردن لیگامان‌های نگه‌دارنده یا لیگامنتولیز راهی برای بزرگتر شدن آلت در حالت غیر نعوظ است که با قطع کردن لیگامان نگه‌دارنده (رباط ساسپنسور) انجام می‌شود. این لیگامان، آلت را به استخوان ناحیه‌ی شرمگاهی متصل می‌کند. طی این عمل جراح این لیگامان را قطع می‌کند و پوست شکم تا بدنه‌ی آلت را جابجا می‌کند و می‌کشد.

پروتز

پروتز

در این جراحی ابزار هلال مانندی از جنس سیلیکون درجه پزشکی زیر پوست آلت قرار می‌گیرد تا طول و قطر آلت بیشتر شود. جراح ابتدا برشی در بالای آلت ایجاد می‌کند و قطعه‌ی سیلیکونی را از طریق آن وارد بدنه‌ی آلت می‌تماید. جراح سیلیکون را به گونه‌ای شکل می‌دهد که مطابق شکل و اندازه‌ی آلت باشد.

مراقبت‌های لازم بعد از بزرگ کردن آلت تناسلی

در روزهای ابتدایی دوران نقاهت، باید لباس گشاد بپوشید و به خودتان فشار نیاورید. جراحتان مشخص خواهد کرد که کی می‌توانید اجسام سنگین را بلند کنید، در باشگاه تمرین کنید، دوچرخه سواری کنید و فعالیت‌های دیگر مانند استمنا و برقراری رابطه‌ی جنسی را انجام دهید.

روش‌های غلط برای بزرگ کردن آلت

اکثر روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی که در تبلیغات دیده می‌شوند تأثیری ندارند؛ حتی برخی از آن‌ها باعث آسیب دائمی به آلت تناسلی می‌شوند. در اینجا به برخی از محصولات و روش‌هایی که رواج یافته‌اند اشاره می‌کنیم:

  • قرص و لوسیون: این محصولات معمولاً حاوی ویتامین، مواد معدنی، گیاهان دارویی و هورمون هستند و تولیدکنندگان آن‌ها ادعا می‌کنند که باعث بزرگ شدن آلت تناسلی خواهند شد. مؤثر بودن هیچ کدام از این محصولات اثبات نشده است؛ حتی برخی از آن‌ها ممکن است مضر باشند.
  • پمپ وکیوم: چون پمپ‌ها خون را به سمت آلت تناسلی می‌کشند و باعث حجیم شدن آن می‌شوند، گاهی اوقات برای درمان مشکلات نعوظ مورد استفاده قرار می‌گیرند. پمپ وکیوم باعث می‌شود که آلت تناسلی موقتاً بزرگتر به نظر برسد. اما استفاده‌ی مکرر یا طولانی از آن می‌تواند به بافت‌های الاستیک آلت تناسلی آسبی برساند و باعث شود که در زمان نعوظ آلت سفتی قبل را نداشته باشد.
  • ورزش: این ورزش‌ها که گاهی اوقات جلکینگ نامیده می‌شوند با استفاده از حرکت دست برای رساندن خون از ته آلت به نوک آن انجام می‌شوند. اگرچه این روش ظاهراً ایمن‌تر از سایر روش‌هاست، اما مدرکی دال بر مؤثر بودن آن وجود ندارد؛ همچنین ممکن است باعث ایجاد اسکار، درد و بدشکلی شود.
  • کشش: کشش شامل استفاده از دستگاه اکستندر یا کشش، که دستگاه تراکشن آلت تناسلی نیز نامیده می‌شود، برای کشش ملایم آلت تناسلی است.

هزینه بزرگ کردن آلت تناسلی چقدر است؟

روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی ممکن است گران باشند. هر روشی متفاوت است، اما به طور کلی روش‌های جراحی گران‌تر از سایر روش‌ها هستند. اما روش‌های غیر جراحی هم دائمی نیستند و نیازمند تکرار هستند که می‌تواند هزینه‌‌ی زیادی داشته باشد.

کلام آخر

اگر از آلت تناسلی خود راضی نیستید و به دنبال بزرگ کردن آلت هستید، حتماً درباره‌ی نتایج با جراح خود مشورت کنید. باید انتظارات واقع‌ بینانه‌ای داشته باشید و بدانید که احتمال بروز عوارض و مشکلات جدی نیز وجود دارد. به خاطر خطر عوارضی مانند اسکار، عفونت، درد، بی‌حس شدن آلت تناسلی و مشکلات نعوظ، بسیاری از جراحان عمل جراحی را برای آلت تناسلی که اندازه‌ی مناسبی دارد توصیه نمی‌کنند. با این حال جراحی برای برخی افراد، مخصوصاً افراد مبتلا به مشکلات مربوط به ادرار کردن، برقراری رابطه‌ی جنسی و بهداشت مناسب است.

سؤالات متداول

آیا بزرگی آلت تناسلی از نظر شریک جنسی مهم است؟

بزرگی مؤثر است، اما اطلاع از نیازها و علایق شریکتان نسبت به تغییر اندازه‌ی آلت تناسلی بیشتر در تغییر رابطه‌ی شما مؤثر خواهد بود.

آیا روشی برای افزایش دائمی قطر آلت وجود دارد؟

روش‌های افزایش قطر آلت تناسلی دائمی نیستند.

جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی چقدر طول می‌کشد؟

جراحی بزرگ کردن آلت یک‌روزه است و حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد. این امر به این معناست که کل این پروسه (از پذیرش تا ترخیص از کلینیک) حدود ۶ ساعت طول می‌کشد و بعد از آن می‌توانید فعالیت‌ها روتین خود را انجام دهید.

بهترین روش برای بزرگ کردن آلت چیست؟

همه‌ی روش‌هایی که گفته شد مزایا و معایب خود را دارند و ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشند، اما می‌توان گفت که زل (فیلر) ایمن‌ترین روش است.

آیا روشی وجود دارد که باعث افزایش ۱۰ سانتی‌متری یا بیشتر طول آلت من شود؟

خیر، راهی نیست. حداکثر میزان افزایش طول ۲-۳ سانتی‌متر است.

مقالات مرتبط

بررسی جراحی زیبایی بیضه

مقدمه در رابطه با جراحی زیبایی بیضه در این‌ مقاله قصد داریم‌ تا در رابطه با جراحی زیبایی بیضه صحبت کنیم. بیضه ها در آقایان

تماس با ما