آدرس مطب : تهران – خيابان مطهرى – خيابان فجر – روبروى بيمارستان جم- كوچه شهيد نظرى – ساختمان زهره – طبقه ٥ – واحد ١٦

از مردی افتادن یعنی چه

از مردی افتادن عبارت عامیانه ای برای بیان حالت کاهش میل جنسی یا از بین رفتن میل جنسی در مردان است. همچنین عموم مردم در مورد فردی که دچار انزال زودرس باشد یا حتی به انزال نرسد، این عبارت را به کار می برند. اما نشانه های از مردی افتادن چیست و برای جلوگیری و یا درمان آن چه باید کرد.

از مردی افتادن
کاهش میلی جنسی

بیش از نیمی از مردان جامعه از ابتدای میانسالی تا پیری خود با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. اگرچه ناتوانی کامل جنسی میزان بسیار کمی در میان گزارش ها دارد اما آغاز ناتوانی در حدود همین سن و سال است.

عوارض از مردی افتادن چیست؟

از آنجایی که رابطه جنسی برای مردان اهمیت بالایی دارد، هرگونه نقص و کاستی در انجام این امر می تواند اعتماد به نفس آنان را ضعیف کند.

جدا از این مسئله، ممکن است در صورت نارضایتی همسر فرد بیمار برای ارضای نیازهای خود رو به سمت فرد دیگری بیاورد.

علل این بیماری

بسیاری از بیماری ها، عوارض خاصی دارند و خود باعث ایجاد بیماری جدیدی می شوند. دیابت، فشار خون، بیماری های مربوط به تیروئید، افسردگی و … ممکن است باعث از مردی افتادن شود.

اگر شما سیگار می کشید، الکل مصرف می کنید، چاق هستید، پروستات و مجرا را جراحی کرده اید و یا به مدت زمان زیاد دوچرخه سواری می کنید، مستعد از مردی افتادن هستید.

البته علت یک بیماری به راحتی قابل تشخیص نیست و می بایست به سوالات دکتر پاسخ های شفاف و دقیق داد تا بر اساس شرح حال، علت دچار شدن به بیماری مشخص شود.

جدا از اینکه از مردی افتادن ممکن است عارضه بیماری دیگری باشد، علل این بیماری به سه دسته تقسیم می شوند:

مشکلات روحی روانی

به عنوان مثال اگر فردی اوایل روز  می تواند نعوظ داشته باشد اما در طول روز دچار اختلال می شود، از مردی افتادن او ریشه در استرس دارد.

مشکلات تنگی شریان آلت

اگر میزان تنگی شریان ها خفیف باشد مشکل با داروهای گشاد کننده رگ ها رفع می شود و نیازی به جراحی نیست اما اگر مشکل حاد باشد با کمک جراحی یا استنت باید آن را رفع کرد.

مشکلات جنسی
مشکلات جنسی

مشکلات نشت وریدی

اگر نعوظ ایجاد شود اما فورا از بین برود می بایست سونوگرافی رنگی گرفت. اگر پزشک معالج یقین پیدا کند که بیماری ناشی از مشکلات نشت وریدی است،  برای رفع مشکل، استفاده از پروتز را توصیه می کند.  دسته سوم از علل از مردی افتادن متاسفانه درمان دارویی ندارد و تنها راه حل آن پروتز است.

البته باید این نکته را متذکر شویم که برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند این راهکار توصیه نمی شود؛ زیرا ممکن است عفونت و زخم را به دنبال خود داشته باشد.

حتی اگر فردی بعد از جراحی و کاشت پروتز، به عفونت دچار شود و یا محل جراحی زخم بردارد، حتی اگر سیستم ایمنی قوی داشته باشد باید پروتز را از بدن خود خارج کند.

به طور کلی هنگامی که فردی با مشخصات این بیماری به دکتر مراجعه می کند، در اولین گام، پزشک یک چکاب کامل درخواست می کند و در چند آزمایش، قند و چربی خون و کارکرد تیروئید چک می شود. همچنین اگر فرد ۵۰ ساله یا بیشتر باشد، پروستات او هم بررسی می شود.

پس از آن، معاینات دقیق تر می شود. به طوری که ممکن است سونوگرافی داپلر و یا گرفتن عکس رنگی به وسیله تزریق مواد از آلت و یا آنژیوگرافی به کار بیاید.

پیشگیری و درمان از مردی افتادن

  1.  خواب با کیفیت، استراحت مناسب و دور کردن دغدغه ها از ذهن می تواند به پیشگیری این بیماری و یا جلوگیری از روند آن کمک کند. انسان مدرن امروز، بیش از پیش درگیر استرس است. این اضطراب می تواند بر تمامی اعضای بدن فرد اثر سوء داشته باشد.
  2. ۲.      از همسر خود بخواهید در طی روند درمان صبور باشد و شما را حمایت کند. هیچ چیزی بهتر از یک همراه خوب در طی روند درمان نیست. هیچ کس نمی تواند تاثیر یک همراه خوب بر اعتماد به نفس بیمار را انکار کند.
  3. هنگام رابطه جنسی، می بایست زودهنگام دخول انجام نشود.
  4. فرد بیمار می بایست همسر خود را به کمک معاشقه به لذت جنسی برساند و در طی این فرایند تلاش کند خودش به سرعت ارضا نشود.

مطلب مرتبط :

اورولوژی چیست(همه چیزی که باید درباره اورولوژی بدانید)
تومور(سرطان) کلیه چیست؟ ( علائم و روش تشخیص)
سرطان کلیه چیست ؟ | علائم، طول مدت درمان و طول عمر
عفونت ادراری چیست ؟ (روش تشخیص و درمان علمی)
بیماری های مقاربتی در مردان علائم و درمان آن ها

روش های سنتی درمان از مردی افتادن

اولین، مهمترین و جدی ترین توصیه ما به شما این است که به دکتر متخصص مراجعه کنید اما اگر به هر دلیلی قصد دارید به دکتر مراجعه نکنید، چند راه حل خانگی مقابل شماست:

مشکلات رابطه جنسی
مشکلات رابطه جنسی

کرم و اسپری لیدوکائین:

انواع و اقسام اسپری و کرم بر پایه لیدوکائین در داروخانه ها و فروشگاه های لوازم جنسی موجود است که شما می توانید بدون نسخه پزشک آنها را تهیه کنید. این اسپری ها و کرم ها نوعی بی حس کننده موضعی هستند. اگر می خواهید بیشترین میزان بازدهی از این اسپری ها و کرم ها را ببینید بین ده دقیقه تا یک ربع پیش از رابطه جنسی، از این محصولات استفاده کنید.

استفاده از روی:

اکثر ما کم و بیش از خواص روی آگاهی داریم. اما  کمتر کسی است که بداند این مکمل خوراکی علاوه بر اینکه به سیستم ایمنی بدن کمک می کند، می تواند تقویت کننده میل جنسی نیز باشد. زیرا روی به تولید تستوسترون کمک می کند. روی آنقدر خواص بسیاری دارد که استفاده همیشگی از آن خالی از لطف نیست.

تمرینات کف لگن

با فردی که با ورزش به طور اصولی و آکادمیک آشناست ارتباط بگیرید و از او بخواهید تمریناتی مربوط به ناحیه کف لگن را به شما آموزش دهد. به دلیل اینکه اندام های تناسلی در این بخش قرار دارند، انجام این تمرینات برای شما سودرسان است. ورزش ممکن است که تاثیر خود را به سرعت نشان ندهد اما پس از گذشت زمانی خود، متوجه خواهید شد که مانند همسن و سالان خود با مشکلات جنسی دست و پنجه نرم نمی کنید و یا اگر بیمار هستید، روند پیشرفت بیماری کند شده است.

استفاده از منیزیوم

 مکمل خوراکی دیگری که بجز روی میتوانید مصرف کنید، منیزیوم است. استفاده مداوم از منیزیوم در سبد غذایی می تواند باعث افزایش مدت لذت شما در رابطه جنسی باشد.

سوالی دارید ؟

امیدواریم از این مطلب که در سایت دکتر حجت سلیمی متخصص اورولوژی منتشر شده است اطلاعات کافی را به دست آورده باشید. اگر درخصوص مطلب “از مردی افتادن” سوالی دارید، در قسمت دیدگاه ها برای بنویسید و سوال خود را بپرسید. دکتر حجت سلیمی در کمترین زمان ممکن شخصا به آن پاسخ می‌دهد.

مقالات مرتبط

آزمایش پروستات (PSA) چیست؟

آزمایش پروستات یا تست psa نوعی آزمایش خون است که مشکلات پروستات را در مردان بررسی میکند. با اندازه‌گیری آنتی ژن اختصاصی psa در آزمایش خون

تماس با ما